Dzień włoski w naszej grupie - 28 stycznia

W piątek wybraliśmy się w podróż do Włoch. Wysłuchaliśmy hymnu włoskiego i poznaliśmy barwy włoskiej flagi. Nasza podróż była długa. Po drodze mijaliśmy góry, które szybko pokonaliśmy tunelami. Rzeki również nie stanowiły przeszkody i szybko poradziliśmy sobie przejeżdżając przez nie mostami. W ten sposób dotarliśmy do Rzymu, Watykanu oraz Wenecji, po której poruszaliśmy się gondolami wcielając się w rolę gondolierów. Poznaliśmy stare budowle takie jak: Koloseum, Bazylikę św. Piotra oraz oglądaliśmy portret Leonarda da Vinci - twórcę wielu obrazów. Na koniec czekała nas wycieczka na wulkan Etna. Przeżyliśmy nie lada przygodę, bo mieliśmy okazję zobaczyć jak wulkan wybucha. To była super wyprawa i wszystkie dzieci wróciły do Polski uśmiechnięte i zadowolone.