Informacje o prowadzonych rejestrach, ewidencjach i archiwach

Wszelkie prowadzone przez Przedszkole nr 11 rejestry, ewidencje i archiwa zawierające dane osobowe są chronione zgodnie z obowiązującą w przedszkolu polityką bezpieczeństwa związaną z przetwarzaniem danych osobowych opracowaną na podstawie Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2019.1781 t.j.)  oraz  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1.

Udostępnienie danych instytucjom lub osobom trzecim może odbywać się wyłącznie na pisemny uzasadniony wniosek lub zgodnie z przepisami prawa.

Wnioski podlegają ewidencjonowaniu, a w szczególności w zakresie informacji o osobie lub instytucji wnoszącej o udostępnienie danych, rodzaju udostępnionych danych oraz o zakresie, formie i dacie udostępniania danych.