Maj u Wiewiórek

Maj rozpoczęliśmy od tygodnia patriotycznego, kiedy rozmawialiśmy o naszym malowniczym kraju - Polsce. Na zajęciach dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o naszym mieście, stolicy oraz poznaliśmy ciekawe polskie legendy. Spróbowaliśmy swoich sił na warsztatach biżuterii folkowej, obejrzeliśmy stare polskie bajki, a nawet zagraliśmy w autorską patriotyczną grę planszową. Wiele pracy włożyliśmy w przygotowanie ogromnej makiety przedstawiającej naszą piękną polską wieś. Mówiliśmy także o zawodach wykonywanych przez naszych rodziców. Bardzo zaciekawiła nas praca Straży Pożarnej, więc wykonaliśmy rekwizyty do zabawy w strażaków - hełmy ochronne. Z okazji zbliżającego się święta Mamy przygotowaliśmy piękne laurki oraz obrazki z kwiatami. To był pracowity czas!