MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. W naszym przedszkolu dzieci z grupy Wiewiórek od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się rozmowa na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Następnie stworzyliśmy nasze kropkowe dzieło – obraz przedstawiający duże lub małe kropki w kolorach powstałych w wyniku połączenia różnych kolorów farb. Mieszaliśmy je pocierając o siebie dłonie nasze z dłońmi kolegów. Bawiliśmy się w zabawy przy muzyce „Złap kropkę” oraz „Znikające kropki” a na koniec rozwiązaliśmy kropkowe sudoku. To był wspaniały i niezapomniany dzień!