Październik u Wiewiórek

Na naszych październikowych zajęciach wiele się działo. Zaczęliśmy miesiąc świętując urodzinki Emilki. Na zajęciach mówiliśmy o owocach i warzywach - śpiewaliśmy warzywną piosenkę pt "Jarzynowy wóz" oraz tworzyliśmy ciekawe warzywne obrazy. Były także rozmowy o przyrodzie, o zmianach, jakie zachodzą jesienią w naszym najbliższym otoczeniu. Wspólnie przygotowaliśmy sadzonkę z szyszkami, którą umieściliśmy w naszym kąciku przyrody. Tam też znalazło się jesienne sylabowe domino, które pomaga nam utrwalić poznane dotychczas litery. Po spacerze przyrodniczym przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną, po której chodziliśmy boso - było miękko, kłująco i... mokro. Nasze prace plastyczne odzwierciedlały jesienny nastrój. Na obrazkach stworzonych przez dzieci widać korale jarzębiny i sowy siedzące na gałęzi, natomiast na dużej makiecie lasu umieszczone zostały zwierzęta, powoli przygotowujące się do nadejścia zimy.