Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia, a jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

W naszym przedszkolu każdego dnia pamiętamy o tym, jak ważna jest dla nas nasza Planeta Ziemia. Codziennie praktykujemy segregowanie odpadów na te, które nadają się do recyklingu, oszczędzamy energię i wodę, zbieramy plastikowe nakrętki dla celów charytatywnych. W Dniu Ziemi postanowiliśmy zrobić coś więcej. Aby ograniczyć zużycie papieru, a co za tym idzie - wycinkę drzew - pozbieraliśmy nasze stare rysunki i z nich stworzyliśmy nowy papier tzw czerpany, aby mógł nam służyć na kolejne prace plastyczne. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób mogą nam posłużyć stare ubrania, jeśli nie nadają się już do drugiego obiegu przez dziurki w tkaninie lub niesprane plamy. Powstał kwiat ze starych getrów. Aby nasza Planeta była jeszcze bardziej zielona, zasadziliśmy cebulki, które w przyszłości będą zdobić nasz przedszkolny ogródek.