Tydzień Biało-Czerwony

Od 4 do 7 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tydzień Biało-Czerwony. Był to dla nas niezwykle ważny czas, ponieważ mieliśmy okazję zdobyć wiele ciekawych informacji na temat Polski, naszego regionu i miasta, w którym mieszkamy.  Dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami wykonały herb Siemianowic Śląskich. Powstała również flaga naszego miasta.
Najważniejszym dniem w całym tygodniu był piątek, kiedy to obchodziliśmy Dzień Małego Polaka. W tym dniu czekało na nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w projekcji polskich bajek, rozwiązywaliśmy quiz dotyczący wiedzy o Polsce, braliśmy udział w "Pokazie mody patriotycznej", projektowaliśmy biało-czerwoną biżuterię, a także graliśmy w wielką biało-czerwoną grę. Bawiliśmy się świetnie i chyba można powiedzieć, że egzamin na Małego Polaka zdaliśmy na szóstkę.

Podczas trwania Tygodnia Biało-Czerwonego realizowaliśmy treści Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".