Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

24 czerwca w piękny słoneczny dzień pojechaliśmy na wycieczkę do Radzionkowa, gdzie mieści się Muzeum Chleba. Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od zobaczenia bajki pt. "Ballada o bochenku chleba", dzięki której dowiedzieliśmy się, że chleb należy szanować. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego, gdzie każdy z nas mógł przygotować dla siebie pyszną bułeczkę. Później oglądaliśmy wiele ciekawych eksponatów z dawnych czasów, których ludzie używali w codziennym życiu. Zobaczyliśmy również dawną szkołę. Zasiedliśmy w ławkach i próbowaliśmy pisać rysikami na kamiennych tabliczkach, co wcale nie było takie łatwe. Na koniec zjedliśmy chrupiące bułeczki. Nie zabrakło również czasu na odrobinę zabawy na placu zabaw.