Dzień Dziecka czyli Bal Małego Europejczyka w naszym przedszkolu

1 czerwca swoje święto mają dzieci nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a nawet na całym świecie. Dlatego też w tym roku postanowiliśmy uczcić ten dzień podczas Balu Małego Europejczyka, bo choć dzieci w Europie różnią się od siebie i mówią w różnych językach to wszystkie tak samo lubią się bawić i chcą żyć w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Bal Małego Europejczyka to również finał naszych całorocznych działań, które miały na celu przybliżyć dzieciom wiedzę na temat wybranych krajów europejskich. Od września do czerwca poznaliśmy kraje takie jak: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja i Dania. Poznaliśmy symbole narodowe tych krajów, oglądaliśmy zabytki, uczyliśmy się słów w różnych językach, a także degustowaliśmy potrawy kuchni europejskich. Podczas balu przypomnieliśmy sobie nasze ulubione zabawy, w które bawią się dzieci w Europie. Było bardzo bardzo wesoło. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli odwiedzić naszych europejskich przyjaciół i wspólnie się pobawić.