WRZESIEŃ U WIEWIÓREK

Pierwszy miesiąc naszych przedszkolnych przygód za nami. Ten czas minął nam bardzo szybko i wesoło, wiele się działo. Świętowaliśmy dwie ważne uroczystości – urodzinki Kai i Mateusza T. Bardzo miło było spędzić wspólnie ten ważny dla solenizantów dzień. Na zajęciach rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest współpraca i poczucie przynależności do grupy. Wspominaliśmy też wakacyjne krajobrazy i wskazywaliśmy zjawiska związane z odejściem lata. Z tej okazji skonstruowaliśmy ogromny latawiec, który stał się nie tylko ozdobą kącika przyrody ale także naszym przyjacielem, któremu nadaliśmy imię „Czipsik”. W związku z wrześniową akcją Sprzątania Świata dużo uczyliśmy się o naszej planecie, o jej miejscu w kosmosie oraz dziejach od początku jej istnienia. Spróbowaliśmy nawet stworzyć dzieła podobne do tych, które tworzyli dawno temu jaskiniowcy. Spędzaliśmy też czas na świeżym powietrzu, gdzie obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie w związku z nadchodzącą jesienią. Aby zatrzymać wspomnienia lata stworzyliśmy zielnik, gdzie zgromadzone zostały piękne kwiaty, które będą przypominać nam wakacyjne przygody.